• Nadace ČEZ
  • KVS.CZ
  • Nadace ČEZ
  • KVS.CZ

Vyhledávání

Minimálně 3 znaky

KVS

Karlovarský volejbalový svaz
Gorkého 280, 356 01 Sokolov
Tel.: 352 604 629
mail: as.meruna@gmail.com
Osobnosti

Partneři KVS

Navštívilo nás

Počítadlo návštěvnosti

Fantastický víkend Karlovarského minivolejbalu

                                Fantastický víkend Karlovarského minivolejbalu

Uplynulý víkend se v Plzni uskutečnilo oblastní finále - část Čechy - v barevném minivolejbale. Jak je již zvykem, jednu z nejpočetnějších výprav vyslal Karlovarský kraj. Na oblastní kolo jsme odjížděli s ambicí přivést co nejvíce postupů na republikové finále, které přivítá v září Brno. To, co jsme zažili v Plzni, však předčilo všechna naše očekávání. Protože je volejbal sportovní hrou, kterou hrají lidé, nerad jej škatulkuji do grafů, statistik, či suchých čísel. Za každým takovým číslem totiž vždy stojí konkrétní lidský a sportovní příběh, který je někdy obtížné popsat slovy, natož jej statisticky vyjádřit. Dnes však udělám výjimku a pokusím se Vám přiblížit to, co jsme v Plzni dokázali řečí čísel:

-          z pěti odehraných barev jsme se stali vítězi hned ve třech

-          12 našich družstev se umístilo v první desítce jednotlivých kategorií

-          V zeleném minivolejbale jsme obsadili pozice 1,3,5,9,12 !!!!!

-          Za karlovarský kraj startovalo 27 družstev, z toho 20 postoupilo na republikové finále do Brna

Dobře si uvědomuji, že takový výsledek je jen krůčkem k tomu, po čem my všichni v kraji doopravdy toužíme, přesto jsem byl na všechna družstva nesmírně hrdý. Kromě úspěchu v rovině sportovní se nám vydařila i organizace celé akce. Do Plzně jsme odjeli množstvím aut a také dvěma autobusy. Reprezentovalo nás na 70 dětí, 15 trenérů a opravdu velké množství rodičů. Těm patří za jejich účast obrovský dík.  Ten největší však patří všem trenérům, kteří se podíleli na právě uplynulé sezoně barevného minivolejbalu v Karlovarském kraji.

Je třeba vyzvednout jejich nasazení a obětavost pro děti, jejich čas a peníze, které do volejbalového potěru vkládají. Díky nadaci ČEZ, která je generálním partnerem mládežnického volejbalu v kraji, se podařilo do barevného minivolejbalu vložit nemalou finanční částku na provoz, organizaci, turnaje, vybavení, autobusy a podobně. Přesto trenéři, kteří jsou páteří tohoto projektu, dělají svou práci převážně zadarmo a ve volném čase. A my, Karlovarský volejbalový svaz, si jich za to nesmírně vážíme.  A kdo jsou Ti, o kterých píši tyto řádky?

-          Karlovarská parta okolo Michala Mazůrka a Jirky Vondráčka

-          Chodovská ekipa žen - Majka Kobernová, Pavla klánová, Iva a Lenka Husákovi, Marcela Saxová

-          Nadšení trenéři sokolovského Baníku - Jirka a Dáda Kudrlovi, Petra a Pavel Schmidovi, Karel a Simona Šimanovi, Jarda Chochola, Eva Trollerová

-          Chlapecký prapor nese sokolovský Víťa Dvořák a celá jeho rodina..

Speciální poděkování zaslouží také Vašek Tymr za šíření dobré nálady a podporování všech družstev.

V neposlední řadě je třeba upozornit na vedoucí všech klubů, kteří se starají o to, aby mládežnické oddíly v kraji fungovaly - Jirka Tureček, Pepa Janů, Petr Kořán, Maruška Správková a Pepa Pospíšil a všichni další.

Muž, který na první pohled stojí vzadu, ale který rozhodně patří do první řady, je předseda Karlovarského volejbalového svazu Honza Meruna. Přiznám se, že jsem jiného předsedu KVS osobně na tomto turnaji neviděl a to hovoří za vše.

Ještě jednou Vám všem výše uvedeným i všem těm, které jsem nejmenoval, chci vzdát hold a smeknout pomyslný klobouk. Je pro mě ctí a radostí s Vámi spolupracovat.

Na shledanou v další sezoně barevného minivolejbalu - v sezoně 2014/2015!!

Na shledanou v září v Brně!!

 

Štěpán Javůrek, koordinátor barevného minivolejbalu v Karlovarském kraji

 

Karlovarský volejbalový svaz 2022 | Kontakty