Partneři KVS

Navštívilo nás

Počítadlo návštěvnosti

Karlovarské volejbalové kadetky ligové

Volejbalová sezona 2006/07 nebyla pro Volejbalový klub Karlovy Vary spojena jen s fantastickým republikovým stříbrem starších žákyň, ale i se spanilou krajskou jízdou družstva kadetek (mladší dorostenky), která byla korunována postupem do ligové soutěže.

Kostru družstva tvořily úspěšné žákyně Kateřina Ančincová, Martina Bašusová, Markéta Součková, Michaela Šamulková, Jana a Dagmar Janů, Pavla Mutinská a Lucie Karpíšková, které posílily věkem kadetky Veronika Borková a Linda Szebenyiová.

Děvčata jasně dominovala celému letošnímu ročníku krajského přeboru kadetek a po právu si vybojovala účast ve kvalifikaci o 1.ligu. Tato proběhla dne 5. května v Plzni. Vedle domácích se dívky utkaly se silným družstvem z Teplic, které předcházela pověst třetího celku letošního Českého poháru kadetek

První zápas byl sveden s Plzní a přes zaváhání v druhém setu skončil našim vítězstvím 3:1. Ovšem scénář následujícího zápasu proti Teplicím byl z pera autora hoolywoodských dramat. Poklidný zisk prvního setu, vystřídalo vyrovnání hry i stavu. Ačkoli jsme se snažili střídáním a povzbuzováním přivodit obrat zápasu, tak nás soupeřky počaly přehrávat ve všech herních činnostech a za stavu 1:2 na sety by si již nikdo v hale na naše děvčata nevsadil. V této chvíli se blahodárně projevila obrovská porce v posledních sezonách odehraných zápasů, které nebyly prospěšné pouze pro děvčata, ale i pro trenéry. Muselo se zariskovat a změnit rytmus hry a tak do rozhodujícího setu nastoupila mladší, nižší, ale zato sehraná základní žákovská sestava. V sázce byla budoucnost této volejbalové generace a ona dokázala, že na to má. Najednou se nám dařilo tupit útok soupeřek, začal se dařit příjem a omezil se počet nevynucených chyb, k tomu se přidal důraz a pestrost na podání a v útoku a za stavu 2:2 na sety jsme na vlně euforie do tie-breaku vstupovali my. V něm vyjma zaváhání při zisku 14 a 15 bodu se již jistě kráčelo k vytoužené metě zvaná 1.liga.

Velmi dobře si uvědomujeme, že účastí v prestižní soutěži na sebe bereme spoustu práce a starostí, ale stojí to za to.

Děvčatům děkuje celý trenérsko-organizační klan Bicanů-Janů a do dalších roků jim slibujeme pot, odřeniny a slzy, ale také kamarádství a spoustu zážitků.

Že umí velmi dobře reprezentovat naše město a region již dívky dokázaly.