Kvalifikace MČR starší žákyně

Další úspěch starších žákyň  v Plzni = postup mezi 16 nejlepších v ČR

width=

Ve dnech 19. - 21. 4.2013 se v Plzni  konala kvalifikace MČR  starších žákyň.

Kvalifikace se zúčastnila družstva které se umístnila v krajských přeborech na prvním a druhém místě + družstva které obsadila 5. - 8. místo v ČP. Na  kvalifikace jsme se odjeli bohužel v nízkém počtu tj. jak jsem tuto skupinu nazval -sedm statečných-. Zbylá děvčata se nezúčastnila  těchto důvodů: dvě nemocné, jedna v tomto termínu mimo hranice kraje. Všechny tři jsem omluvil. Zklamalo mně pouze jednání Lenky Blechové, která průběžně tři týdny před kvalifikací potvrzovala svoji účast a den před odjezdem mi oznámila, že nejede. Toto jednání považuji za nefér vůči celému družstvu.  V pátek  19.4. jsme tedy odjeli do Plzně , kde nás čekala tato družstva:

8) VSK Baník Sokolov

Pátek jsme zahájil  od 16,00 hodin  prvním zápasem s Libercem který jsme přehráli 2:0  (25:10,25:22). Pak jsme v 18,00 hod hráli Klatovy a díky naší předvedené hře jsme opět vyhráli  2:0  (25:21,25:9). Pátek jsme měli za sebou s bilancí dvou výher. Lepší začátek jsme si nemohli přát.

V sobotu jsme hráli od 9,30 s družstvem Lokomotivy Plzeň a popravdě řečeno se nám tento zápas vůbec nevydařil prohráli jsme 0:2 (10:25,17:25). Nicméně holky to nějak nepoznamenalo a v následujícím utkání s Kladnem hraném od 13,30 jasně zvítězili 2:0 (25:16,25:15).V 18,00 hodin nás čekal poslední sobotní zápas s Vrchlabím. I toto utkání holky zvládli velice dobře. Zvítězili jsme 2:0 (25:20,25:15). Sobota skončila a  v celkové tabulce jsme byli na druhém místě se ziskem 12. bodů.

Čekala nás neděle, a my věděli že musíme získat alespoň jeden bod, abychom měli jistou účast ve finální 2.části MČR. A tak jsme od 8,30 hod. zahájili utkání s naším přemožitelem s loňského poháru nadějí celkem Děčína, které má jednoznačnou výškovou převahu. Holky se k tomuto utkání postavili čelem a Děčín převálcovali 2:0 (25:15,25:11),musím konstatovat, že to byl jeden z nejlepších zápasů letošní sezóny co se týče naší hry. Za celý zápas jsme pokazili pouze dvě přihrávky, hráli rychlou hru jak na středu tak na kůlu. I sem tam jsme sehráli nějaký pajp.Tímto zápasem jsme tedy získali jistotu postupu a celkově druhého místa ve skupině. Poslední zápas jsme hráli s družstvem Tábora, kterému šlo o v tomto zápase o postup ze třetího místa. Zápas jsme začali velice dobře a první set vyhráli 25:14. Ve druhém setu se ale karta obrátila a my ho prohráli 15:17. Následoval třetí zkrácený set ve kterém i přes bojovný výkon a viditelnou únavu jsme prohráli 16:14. Neodpustím si ale poznámku k rozhodčímu, který nás v závěru tohoto setu minimálně dvakrát poškodil (není to pouze můj názor, hlavně toto šel vyčíst rozhodčímu trenér Liberce). Celkově jsme tedy prohráli 2:1

Skončila kvalifikace a my jsme tedy skončili na druhém postupovém místě s celkovým 16. bodovým ziskem.  Což považuji opět za další úspěch letošní sezóny. Musím všechny holky pochválit a poděkovat jim především  za předvedenou hru,bojovnost a za dobrou reprezentaci našeho oddílu jmenovitě:  J. Hrazdirové, E. Hrazdirové, D. Zelinové, K. Szabové, H. Makoňové,, A. Kolesnáčové a K. Kohoutové. Dále pak bych chtěl poděkovat naší nové kolegyni Zuzce Kuncové, která se již s námi této kvalifikace zúčastnila a zajistila dopravu.