Starší žákyně 11. v Českém poháru

25. 3. 2013 11:02

Závěrečné finálové kolo ČP starších žákyň Bílovec

width=

Ve dnech 22. ? 24. 3.2013 se v Bílovci  konalo závěrečné finálové kolo Českého poháru  starších žákyň.

Ve čtvrtek 21. 3.  jsme odcestovali do Bílovce na poslední  finálovou část Českého poháru starších žákyň. Po prvním finálovém kole které se hrálo v lednu jsme se udrželi ve 2. osmičce a tedy zatím celkově na 13. místě v celé republice. Naším přáním bylo potvrdit tuto pozici. Čekali nás  tito soupeři:

8) VSK Baník Sokolov

Pátek jsme zahájil  od 13,00 hodin testováním děvčat, kde si nevedli vůbec špatně. Samotný ČP jsme zahájili v 15,00 hodin prvním zápasem s naším přemožitelem z minulého kola  družstvem TJ Ostrava. V tomto utkání jsme podali výborný výkon a vyhráli 2 : 0 (25:22,25:12). Pak jsme v 17,30 hod hráli s Moravskou Třebovou a naše předvedená hra byla opět kvalitní  a vyhráli jsme 2:0  (25:17,25:21). Pátek jsme měli za sebou s bilancí dvou výher. Lepší začátek jsme si nemohli přát.

V sobotu jsme hráli od 9,30 s družstvem VO TJ Lanškroun. Holky v prvním setu pokračovali ve hře jakou předváděli v pátek a jednoznačně vyhráli 25:6. Ve druhém setu došlo u holek k uspokojení, a tudíž podcenění soupeře, který se rapidně zlepšil na přihrávce. Přesto děvčata v koncovce zabojovala a vyhrála i tento set 26:24. Celkově tedy 2:0 (25:6,26:24). Pak následoval zápas s družstvem TJ Baník Příbram, který do této doby rovněž neprohrál. S tímto soupeřem jsme byli dle předešlých kol mírní favorité (dvě výhry 2:1) nicméně jsme věděli, že to bude nesmírně těžký zápas. Což se potvrdilo hned v prvním setu kde jsme pořád dotahovali mírný náskok soupeře. Přesto jsme se pořád zlepšovali a nakonec vyhráli 26:24. Ovšem ve druhém setu jsme ještě zlepšili do té doby kvalitní servis a soupeře docela jasně přehráli 25:16. Velice důležitý zápas jsme tedy zvládli a zvítězili 2:0 (26:24,25:16).Od 15,00 hod jsme hráli s PVK Olympem Praha ?B?, který v minulém kole hrál 1. osmičku. Celý zápas byl vyrovnaný až do koncovek, kdy jsme trochu povolili a prohráli 25:21 a 26:24. Škoda koncovky druhého setu kde jsme vedli 24:22 a udělali školáckou chybu která nás stála vyhraný set a tudíž i ztrátu minimálně jednoho bodu do konečné tabulky. Celkově jsme prohráli 2:0 (25:21,26:24). Od 18,00 hod. jsme nastoupili k poslednímu sobotnímu utkání s VŠ 15. ZŠ Plzeň. Toto utkání jsme sice nešťastně prohráli  2:1 (25:19, 20:25,15:13), což mě jako trenéra nemírně mrzelo, ale na druhou stranu holky bojovali a získali nesmírně cenný a důležitý bod. Sobota skončila a  v celkové tabulce jsme měli 13. bodů stejně jako Příbram, se kterou jsme byli na 1. ? 2. místě.

Čekal nás nedělní nesmírně důležitý  závěrečný zápas s družstvem SK Hlinovka. S tímto družstvem jsme doposud v letošním ČP nezvítězili. Ovšem už ráno na snídani jsem holky doslova nepoznával (všude včas, všechna ve výborné náladě). Zápas začal a na holkách byla vidět nesmírná touha uhrát tento zápas. Což se hned v úvodu projevilo v podobě nervozity. Prohrávali jsme 10:2, následně 17:10. Pak ovšem zavelela k útoku velice kvalitním a chytrým podáním Gábina Gergelyová, která  tím i zvedla ostatní k neskutečnému obratu. Vyhráli jsme 25:22. Druhý set byl jako na houpačce, až přišla na podání Jana Hrazdirová a napodobila Gábinu z prvního setu. Opět jsme vyhráli 25:22. Celkově 2:0.

Měli jsme tedy celkově 16. bodů a při klopýtnutí Příbrami s Olympem  (2:1) jsme se mohli radovat z celkového prvního místa v 2. osmičce ČP. Což nám zajistilo celkové 11. místo v Českém poháru starších žákyň v sezóně 2012/2013. Což beru jako trenér za obrovský úspěch. Musím všechny holky pochválit a poděkovat jim především  za předvedenou hru, kterou chválili i ostatní trenéři, a za dobrou reprezentaci našeho oddílu jmenovitě:  J. Hrazdirové, E. Hrazdirové, D. Zelinové, K. Szabové, H. Makoňové, M.Beránkové,G. Gergelyové ,P. Reinholdové, A. Kolesnáčové a K. Kohoutové. Dále bych chtěl poděkovat Marušce Správkové, která s námi celý této dlouhodobý kolotoč absolvovala.

Rovněž bych chtěl poděkovat vedení oddílu za zajištění nadstandardních podmínek (oproti jiným družstvům) naší účasti na celém Českém poháru.