Partneři KVS

Navštívilo nás

Počítadlo návštěvnosti

AGEL SE BÁL ...

Olympačky bod od historického vítězství, Prostějov přesto svou tříletou nadvládu uhájil

width=Tři a půl roku volejbalistky VK AGEL Prostějov neprohrály soutěžní utkání s českým soupeřem, stejnou dobu nepřipustily žádný duel v domácích soutěžích ani dojít do tiebreaku.
První z uvedených sérií trvá i po dnešku dál, byť PVK Olymp Praha dostal úřadující mistryně v 8. kole UNIQA Extraligy žen 2012/13 na samou hranu senzační porážky. Ze stavu 2:0 na sety téměř otočil původně jasné střetnutí na svou stranu, ale v nervydrásající koncovce nevyužil dvou mečbolů a favorit v poslední chvíli zachránil šťastné vítězství. Přišel však po dlouhé době o bod do tabulky, kde je Olymp hned za ním druhý v těsném závěsu.

Úvod střetnutí probíhal jednoznačně v režii domácích volejbalistek. Svěřenkyně trenéra Miroslava Čady vstoupily do boje naprosto koncentrovaně, při kvalitním podání Saskie Hippe vedly 6:1 a dál pokračovaly v kvalitním výkonu. Díky dobrým kombinacím často zakončovaly útok proti jednobloku Pražanek s téměř stoprocentní úspěšností, navíc výborně přihrávaly i bránily. Naopak soupeřky často chybovaly, a tak zahajovací sada nabrala exhibiční rozměr ? 25:14.
Ve druhém setu rozhodila kapitánka OlympuSládková kvalitním podáním přihrávku Prostějova a pražský výběr rázem vedl 5:2. Opět to byla německá diagonální hráčka Saskia Hippe, která domácím hráčkám pomohla k dvoubodovému vedení při prvním technickém time outu. Když se k vynikajícímu podání Hippe připojila i Jelínková, z druhého setu se opět stala jednoznačná záležitost domácích volejbalistek (25:16).
Stejný průběh měl i úvod třetího setu. Pražanky vedly 5:1, Hippe ovšem vrací Prostějovu  width=vedení (7:5). Tentokrát se však ženy Olympu nepoložily a vedení si zanedlouho vzaly zpět (8:9, 11:13). Zásluhou zlepšené obrany s řadou bodových bloků a podání Ivety Halbichové dokonce získaly výrazný náskok (13:18). Na protiúder Pražanek hanácký tým zareagovat nedokázal, Olympačky zvítězily 25:21 a snížily stav utkání na 2:1 na sety.

Vynikající obranu si obhájkyně ligového stříbra přenesly i do čtvrtého dějství. Skvělou obranou v poli, nekompromisním blokem a kvalitním útokem získal hostující tým převahu a vedl 16:6!  Svěřenkyně Stanislava Mitáče dominovala čtvrtému setu a bez problémů po vítězství 25:18 vyrovnala stav 2:2. Po třech letech ztratil Prostějov v extralize bod a o vítězství musel bojovat v tie breaku.

Prostějovské volejbalistky viditelně zmobilizovaly poslední zbytky sil, jejich nástup do pátého dějství byl dominantní, vedly 4:1 a 10:5 a zdálo se, že tie break bude jednoznačnou záležitostí. Olympačky však neřekly poslední slovo, pomalu stahovaly náskok domácího týmu a přiblížily se na jediný bod (13:12). První mečbol měly Hanačky, tříbodovou šňůrou se však Pražanky dostaly poprvé v pátém setu do vedení a najednou měly ony dva pokusy dotáhnout zápas k senzačnímu vítězství. Nestalo se tak, Prostějov dvakrát vyrovnal a s vypětím všech sil zvítězil 19:17 v tie breaku a celkově 3:2 na sety.

?Dva sety jsme utkání zvládaly velice dobře, náš výkon byl koncentrovaný a celkově kvalitní. Pak jsme však pod dojmem jasného vývoje polevily, čehož Olymp využil k návratu do zápasu. Ve třetí i čtvrté sadě se mu hodně dařilo, zatímco nám vůbec. Cením si toho, že i po takovém průběhu jsme dokázaly zabrat, a sice s problémy, ale přesto vyhrát. Nechat takhle rozjeté střetnutí dojít až do tiebreaku by se nám pochopitelně nemělo stávat, na druhou stranu zvládnutí kritických okamžiků ve velké únavě může semknout kolektiv,? řekla po utkání kapitánka prostějovského týmu Solange Soares.

?Po dvou setech jsem měla obavy z toho, jak špatně tady dopadneme, náš výkon byl trochu ostuda. Od třetí sady jsme však hodně zlepšily servis, soupeřky zatlačily a utkání pak bylo o něčem úplně jiném. Máme velkou radost z toho, že jsme Prostějov donutily jít do tiebreaku. Ta radost mohla být v případě proměnění jednoho ze dvou mečbolů samozřejmě ještě větší, ale i tak můžeme být s výkonem ve druhé polovině zápasu určitě moc spokojené,? hodnotila výkon svého týmu kapitánka pražského Olympu Andrea Sládková.

VK Agel Prostějov - PVK Olymp Praha 3:2 (14,16,-21,-18,17)
Rozhodčí: Pavelek a Kovář. Počet diváků: 500.
Velikiy, Hrončeková, Hippe, Gomes, de Assis, Jelínková, libero Chlumská. Střídaly: Miletič, Soares, Vincourová, Žarkova.
Mudrová, Halbichová, Kvapilová, Sládková, Trnková, Mlejnková, libero Dostálová. Střídaly: Hodanová, Škrampalová, Patočková.