Navštívilo nás

Počítadlo návštěvnosti

JIHOSTROJ BOJOVAL...

Volejbalisté Jihostroje prohráli po bojovném výkonu v Novosibirsku 1:3 na sety

Volejbalisté VK Jihostroj České Budějovice prohráli ve čtvrtém kole Ligy mistrů s ruským týmem Lokomotiv Novosibirsk 3:1 (-19,23,-27,-20), za předvedený výkon se však rozhodně nemusí stydět. Svěřenci trenéra Jana Svobody sehráli s favorizovaným týmem rovnocennou partii, Rusové však nakonec radovali z tříbodového vítězství.

width=Za Jihostroj nastoupila pozměněná základní sestava, než která se o vítězství pokoušela před týdnem v Českých Budějovicích. Na nahrávce nastoupil Filip Habr, na postu diagonálního hráče Michal Kriško, o obranu na síti se starali blokaři Radek Mach a Vladimír Sobotka, na postech přihrávajících smečařů hráli Andy Rojas a Tomáš Fila, přihrávku jistilo libero David Juračka.

Úvod utkání patřil Jihostroji, který si od začátku první sady držel vedení, které rázem vzrostlo na čtyři body (10:6). Čtyřbodová šňůra však umožnila Novosibirsku vzápětí srovnat stav prvního setu. Ten trval až do druhého technického time outu. Za stavu 17:17 se však Lokomotivu podařila šestibodová šňůra, která rozhodla o vítězství úvodní sady. Rusové bez problémů zvítězili 25:19 a ujali se vedení 1:0 na sety.

Ve druhém setu naopak udával tempo hry ruský tým, při prvním technickém time outu vedli domácí volejbalisté 8:5, Svobodův tým jim naštěstí vyšší náskok nepovolil a při druhé technické přestávce šel poprvé do vedení. Čtyřbodová šňůra Jihostroje v této fázi hry rozhodla o vítězství v druhém setu, Rusové snížili vždy pouze na dva body, a tak Jihočeši dokráčeli k vítězství 25:23 a vyrovnali stav utkání na 1:1 na sety.

Vývoj třetího setu, který zřejmě rozhodl o konečném vítězi zápasu, byl velmi nevyrovnaný. Lokomotiv vedl v úvodu o dva body, po prvním technické time outu vzali taktovku hry do vlastních rukou svěřenci Jana Svobody (10:7). Rusové vzápětí vyrovnali a nastal boj o každý míč. Za stavu 19:19 se domácím volejbalistům povedla čtyřbodová šňůra a s Jihočechy to nevypadalo dobře. Další dvě rozehry si týmy spravedlivě rozdělily a Rusové měli čtyři mečboly.  width=Svobodův tým opět zabojoval, mečboly odvrátil a srovnal na 24:24. Za stavu 26:25 měl Jihostroj dokonce blíže k vítězství, Lokomotiv však jediný setbol Jihočechů odvrátil a sedmou možnost proměnil ve svůj prospěch. Novosibirsk zvítězil ve třetím setu 29:27 a vedl v domácím prostředí 2:1 na sety.

Ve čtvrtém set vedli svěřenci Jana Svobody pouze do stavu 9:8, pět vítězných bodů v řadě však dostal ruský tým do herní pohody. Jihočeši bojovali, snížili na 14:12, ale opět přišla pětibodová šňůra hostujícího týmu. Svobodův tým opět stáhl náskok hostí na dva body (19:21), na další vývoj čtvrtého setu však již reagovat nedokázal. Novosibirsk zvítězil ve čtvrtém setu 25:20 a v celém utkání 3:1 na sety.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl se šestnácti body smečař Jihostroje Andy Rojas. Nejlépe přihrávajícím hráčem utkání byl s úspěšností 30% perfektní přihrávky David Juračka.