Navštívilo nás

Počítadlo návštěvnosti

DUKLA LIBEREC- TILBURG STV

Dukla Liberec zve na utkání Challenge Cupu proti silnému Tilburgu

Ve středu 21.11.2012 od 18:00 hodin přivítá VK Dukla Liberec na své palubovce velmi kvalitní tým z Holandska - TILBURG STV . První utkání 2. kola vyhrála Dukla 3:0. Bude-li chtít postoupit do třetího kola, musí svého soupeře porazit i ve druhém vzájemném střetnutí před domácím obecenstvem. Zvítězí-li hosté, bude o postupujícím rozhodovat tzv. zlatý set. Proto přijďte liberecké volejbalisty, kteří zastupují český volejbal v Evropě, povzbudit svými hlasivkami. V příloze naleznete zpravodaj na středeční pohárové utkání.

Jaký vlastně středeční soupeř Dukly ve skutečnosti je, jsme se zeptali ředitele VK Dukly Liberec Pavla Šimoníčka:

Vítězství 3:0 v Holandsku s Tilburgem vypadá velmi jednoduše, jaký vlastně STV je?

Volejbalové družstvo Tilburg STV je velmi silný mančaft a dost zajímavý.. Jsou to všechno kluci, kterým není víc jak 24 roků. Když jim bylo kolem devatenácti let, tak kompletně prošli národním družstvem juniorů Holandska. Každým rokem se tento mančaft velmi zlepšuje. V družstvu hraje i jeden Belgičan a hlavně spolupracují s jedním z největších volejbalových klubů na světě Noliko Maaseik, který má sídlo cca 80 km od Tilburgu. Tilburg je vlastně farma zvučného Noliko Maaseiku. Pravidelně 2x týdně jezdí trénovat do Maaseiku a navíc hráči, kteří nemají v Maaseiku stálé místo, tak jsou všichni na hostování právě v Tilburgu. Nyní za Tilburg hrají tři velmi kvalitní hráči z tohoto družstva. Jak už jsem říkal. Všechno to jsou mladí kluci, velmi dobře rostlí okolo dvou metrů a všichni mají velmi kvalitní výskok nad 3,4 m. Dva hráči dokonce přes 3,5 m. Je to velmi zajímavý mančaft, který hraje velmi rychlý moderní volejbal. Pro nás vítězství nebylo vůbec jednoduché. Většina hráčů používá ostrý plachtící servis a pro nás bylo velmi těžké se s ním vyrovnat.

width=

Nebyli hráči po tak dlouhé cestě unaveni?

Cesta do Tilburgu byla přes 800 km dlouhá a navíc jsme cestou potkali ošklivou bouračku v podobě shořelého kamionu. Zde jsme navíc strávili 4 hodiny v koloně. Cesta se nám prodloužila na 14 hodin, což bylo velmi nepříjemné. O to je to vítězství cennější, protože jsme byli celí rozlámaní z autobusu. I když jsme měli celý den na regeneraci, protože jsme jeli o den dříve. Při každém míči bylo cítit, že jsme nebyli úplně v pohodě. Navíc v hale byla pro nás zajímavá atmosféra. Přišlo takových 1000 diváků, přesto jsem si připadal jako na tenise. Diváci fandili velmi organizovaně. V hledišti bylo osm bubeníků, kteří měli velmi pěkné a zajímavé bubnové variace. Ale když šel někdo na servis, hala ztichla a bylo v hledišti hrobové ticho.

Na co se mohou těšit liberečtí diváci při středeční odvetě?

Určitě na hodně zajímavý a bojovný volejbal. I když jsme vyhráli 3:0, tak každý set končil tím nejtěsnějším rozdílem. Hlavně se diváci mohou těšit na špičkový evropský mužský volejbal. Náš středeční soupeř v domácí soutěži ze sedmi utkání pouze jediné střetnutí prohrál. V případě, že se Tilburgu v Liberci povede zvítězit, o postupujícím do dalšího kola by musel rozhodnout tzv. zlatý set.