Navštívilo nás

Počítadlo návštěvnosti

SENZACE V EXTRALIZE

Českobudějovický Jihostroj prohrál v Příbrami...

Pondělní televizní utkání přineslo první velkou senzaci UNIQA Extraligy mužů. Obhájce titulu a účastník Champions League VK Jihostroj České Budějovice prohrál ve třetím kole naší nejvyšší soutěže v Příbrami a přenechal tak vedení v tabulce liberecké Dukle.

Budějovice šli do zápasu jako favorit, a tak i začali první set, ve kterém domácí Příbram nemohla konkurovat. Hosté vyhráli jednoznačně 25:16.

Vývoj druhého setu vypadal jak hra kočky s myší, příbramské publikum však pomohlo domácím hráčům ustát tlak favorizovaného Jihostroje a na konci setu se radovalo z vítězství v poměru 25:18.

Ve třetím setu Budějovičtí opět snažili rozhodnout set ve svůj prospěch, Příbram však byla proti a díky chybám hostujícího týmu zvítězila 25:20 a ujala se vedení 2:1 na sety.

width=

Ve čtvrtém setu si svěřenci Jana Svobody hned v úvodu setu vybudovali dostatečný náskok. Příbram již nedokázala reagovat, obhájce titulu zvítězil 25:17, srovnal stav zápasu na 2:2 a o osudu utkání musel rozhodnout tie break.

Zkrácená hra lépe vyšla domácím volejbalistům, kteří za podpory svých fanoušků vyhráli pátý set 15:9 a v celém utkání zvítězili 3:2 na sety.

"Hráli jsme na hranici rizika, vycházelo to. Pochvala pro kluky. Získali jsme hlavně dva body. Chtěl bych pochválit hlavně diváky, poněvadž i když zápas začínal až od 20 hodin, tak byla plná hala. Děkuji jim za naši podporu," řekl po utkání trenér příbramských volejbalistů Petr Brom.

VO Příbram - VK Jihostroj České Budějovice 3:2 (-16,18,20,-17,9)

Rozhodčí: Krtička, Renčín, Nosek, Skřivánková
Počet diváků:

Příbram: Leikep, Pekárek, Čížek, Bezděka, Patucha, Moník.  Střídali: Havrlík, Málek, Sládeček,
České Budějovice:Mach, Novotný, Rojas, Sukuba, Zapletal, Fila. Střídali:Sobotka, Michálek, Habr, Kriško