Počítadlo návštěvnosti

ÚSPĚCH V ČESKÉM POHÁRU ŽAČEK...

Baník Sokolov a BVC Chodov v 1.osmičce

29. 10. 2012 9:50

Ve dnech 27. - 28.10.2012 se v Českých Budějovicích konala kvalifikace starších žákyň do Českého poháru.

6) Klatovy

V každé skupině každý s každým na dva vítězné sety. Družstva z 1. - 3. místa postupují do finálové skupiny, zde opět každý s každým - zápasy ze skupin se započítávají. Družstva ze 4. - 6.míst sestupují do skupiny útěchy, každý s každým - zápasy ze skupin se započítávají. Tím vznikne pořadí 1 - 12.

Družstva na 1. - 4. místě postupují do 1. osmičky ČP

Družstva na 5. - 8. místě postupují do 2. osmičky ČP

Mým cílem bylo se kvalifikovat alespoň do 2. osmičky.

V sobotu jsme zahájil kvalifikaci  prvním zápasem s domácím družstvem Třebína, který jsme vyhráli poměrně hladce 2 : 0 (50 :32). Pak jsme hráli s družstvem Tábora. První set jsme opět předváděli solidní výkon a zaslouženě ho vyhráli. Ve druhém setu soupeř zkvalitnil hru v poli a v dramatické koncovce ( dle mého názoru po chybě rozhodčího za stavu 23  : 22 pro nás) jsme nakonec tento set prohráli. V následujícím třetím setu se na holkách podepsalo poškození z druhého setu a rovněž jsme ho prohráli. Celkově 1 : 2 (50 : 61). Jó psychika je psychika. Následně jsme nastoupili k zápasu s Lokomotivou Plzeň. Musím osobně říci, že tento zápas byl z naší strany asi nejpovedenější za celou kvalifikaci. Výborná obrana,  podání,dobrý útok. Prostě Lokotku jsme smetli 2 : 0 (50 : 36). Potom jsme vyhráli s Příbramí 2 : 1 (63 : 49) celkově dobrý výkon. Poslední sobotní zápas jsme absolvovali s K.Vary. V prvním setu nastoupila kompletně lavička a první set vyhrála přesvědčivě 25 : 7. Ovšem ve druhém setu došlo u holek k uspokojení a podcenění soupeře a musím přiznat horko těžko jsme vyhráli i druhý set 26 : 24. Sobota byla dohrána a my byli naprosto spokojeni. Cíl jsme splnili tj. jsme jistě alespoň ve 2. osmičce a co víc postupujeme do finálové skupiny se ziskem 4. bodů. Škoda jen prohry s Táborem.

Nedělní finálovou skupinu jsme zahájili s naším okresním dobře hrajícím družstvem BVC Chodov. V prvním setu nás soupeř přehrál. Druhý set jsme trochu po mém bouřlivém projevu vyhráli a třetí set jsme přesvědčivě vyhráli celkově tedy 2 : 1 (62 : 53). V pauze kterou jsme měli se hrál zápas Chodov s Lokomotivou Plzeň, který kdyby vyhrála děvčata z Chodova 2 : 0 by nás posunul již definitivně do 1. osmičky. Naše holky proto neskutečně povzbuzovali a nastartovali Chodov k námi tíženému vítězství. Za což poděkoval i trenér Chodova Jirka Tureček. Pak jsme nastoupili k zápasu s celkovým vítězem této kvalifikace VŠ Plzeň, který nás jasně přehrál 2 : 0 (50 : 28). Zřejmě došlo k našemu uspokojení z postupu. Musím ale na obranu holek zdůraznit že VŠ předtím dohráli a s prosbou o brzké zahájení utkání (odjezd vlaku) si myslím jsme nebyli dostatečně rozcvičené. Poslední utkání celé kvalifikace jsme po hodinu a půl trvající pauze hráli s Hlincovkou. Toto utkání jsme sice prohráli ale předvedená hra nebyla špatná 0 : 2 (50 : 42).

Celkově jsme tedy skončili v kvalifikaci na 4.místě čímž jak už jsem zmiňoval jsme se kvalifikovali do 1. osmičky ČP. Pro mě osobně  je to asi zatím největší trenérský úspěch v této kategorii, za což bych chtěl poděkovat všem mým svěřenkyním tj. A.Kolesnáčové, J.Hrazdirové, E.Hrazdirové, D.Zelinové, K.Szabové, H.Makoňové, M.Beránkové,N. Šustrové a K. Kohoutové. Dále bych chtěl poděkovat vedení našeho oddílu a kadetkám které svojí účastí na trénincích pozvedli úroveň tréninků.