JIHOSTROJ JASNĚ VÍTĚZÍ....

Jakub Novotný řádil....

ZAHRANIČÍ - LIGA MISTRŮ - 31. 10. 2012

Radost hráčů Jihostroje v zápase LM proti Budvě

Český mistr je zpátky ve hře! Pět dní po porážce 0:3 v Berlíně si hráči Jihostroje České Budějovice spravili chuť s Budvanskou Rivijerou. Poprvé v Champions League vyhráli před vlastním publikem, a rovnou suverénně ve třech setech. ?Klíčový byl první set, ve kterém jsme sice hůř rozjeli koncovku, ale tentokrát jsme to naštěstí zvádli,? komentoval univerzál Jihostroje Jakub Novotný.

Nejproduktivnější hráč zápasu narážel na promarněný setbol v úvodní sadě duelu v Berlíně. Proti černohorským šampionům se už Jihočeši podobné ztráty vyvarovali. ?V Berlíně jsme byli přemotivovaní, moc jsme chtěli,? vrátil se Novotný k předchozí porážce.

Proti Budvě domácí celý zápas výborně útočili, ve druhé části dokonce s úspěšností 70 procent. Jakub Novotný nasbíral v utkání 18 bodů, Peter Pláteník o tři méně a další smečař Andy Rojas 11 bodů. ?Hráli jsme dobře všichni, ale slabě podáváme, to musíme zlepšit,? velí českobudějovický univerzál. Trenér Jan Svoboda nasadil stejnou základní sestavu jako proti Berlínu, vedle útočících hráčů nastoupili blokaři Mach a Sukuba, nahrávač Zapletal a libero Juračka. V utkání domácí kouč prakticky nestřídal, jen na okamžik poslal do hry druhého nahrávače Habra.

Černohorský tým složený zejména z reprezentantů nesložil zbraně ani za nepříznivého stavu 0:2 (25:27 a 18:25) a převážnou část třetího setu držel vedení. Čeští mistři ale v koncovce dokázali otočit vývoj z 19:21 na 25:22 a za 79 minut se spolu se dvěma tisíci diváků těšili z premiérové výhry v Lize mistrů ve své hale. Mimochodem favorit skupiny B Lokomotiv Novosibirsk potřeboval v minulém kole na výhru nad Budvou o dvě minuty déle.

Třetinu základní fáze Champions League má českobudějovický celek za sebou. Vyrovnaná bilance jedné výhry a jedné porážky a skóre 3:3 mu dává otevřené šance na vysněný postup do vyřazovací části. ?Spokojenost je poloviční, ze dvou zápasů jsme chtěli čtyři až pět bodů,? prozradil Jakub Novotný týmové prognózy.

Druhé kolo skupiny B uzavře zápas neporažených mužstev Novosibirsku a Berlína, který se koná ve středu na Sibiři. Právě čtvrtý tým ruské Superligy bude nejbližším soupeřem Jihostroje, duel hostí českobudějovická hala v úterý 13. listopadu.