Počítadlo návštěvnosti

EXTRALIGA ŽEN

Frýdek-Mísítek drží i po třech kolech spolu s favority neporazitelnost

Třetím kolem pokračovala v sobotu UNIQA Extraliga žen 2012/13.
Dosavadním překvapením úvodní části naší nejvyšší soutěže jsou volejbalistky Frýdku-Místku, které po vítězství v Brně přehrály v domácím prostředí Přerov a po třech utkáních drží spolu s favoritkami z Prostějova a pražského Olympu extraligovou neporazitelnost.

První set zápasu Frýdek-Místek - Přerov byl v režii domácího týmu, který zatlačil soupeře servisem a donutil hostující hráčky chybovat na přihrávce. Sokolky zvrátily nepříznivě se vyvíjející stav druhého i třetího setu a dobrou hrou v útoku, v poli a obraně na síti po zásluze zvítězily.
Předvedly jsme krásný kolektivní výkon. I když jsme prohrávaly o hodně bodů, ustály jsme tlak soupeře a dotáhly jsme zápas do vítězného konce, řekla spokojená kapitánka domácího týmu Mukařovská. Naopak trenér Přerova Tůma byl k výkonu svého týmu kritický: -Soupeř byl ve všech herních činnostech lepší. Nebyli jsme na síti schopní ubránit středové hráčky, což pramenilo z našeho slabého servisu.

TJ Sokol Frýdek-Místek - Přerovský volejbalový klub Precheza 3:0 (15,21,18)
Rozhodčí: Renčín K. Krtička J. Počet diváků: 250.
Závodná, Dudová, Holišová, Mukařovská, Pavelková, Kojdová. Libero: Spáčilová. Střídaly: Chudobová, Jurčíková.
Ticháčková, Gáliková, Kohoutová, Mátlová, Gambová, Rosenbergerová. Libero: Radivojevičová. Střídaly: Skřičková, Dedíková.

---

width=Volejbalistky PVK Olymp Praha zvítězili v domácím utkání nad Ostravou 3:0 a zatím kráčí extraligou bez ztráty setu.
První set sobotního utkání byl vyrovnaný do stavu 6:6, poté Olymp přestal chybovat, zlepšil blok a servis a set měl od tohoto momentu jednoznačný průběh. Ve druhém setu Ostrava vzdorovala mnohem více, Olymp vedl dlouho jen o dva až tři body, ale v závěru setu si vytvořil dostatečný náskok.
Výkon Olympu postupně klesal a ve třetím setu se Ostrava dostala do tříbodového vedení (9:6). Domácí hráčky se však rychle vzpamatovaly a otočily poměr míčů na 15:11 ve svůj prospěch. Koncovka setu vyzněla již jednoznačně pro domácí tým.

Začátky setů byly z naší strany pomalejší, pak jsme se postupně rozehrávaly a dotáhly jsme zápas do vítězného konce bez ztráty setu, řekla po utkání kapitánka vítězného Olympu Andrea Sládková.

První set jsme začali s respektem, což je náš standard. Středové hráčky ale odvedly dobrou práci, na druhou stranu jsme chtěli tlačit servisem, to se nám ale nepovedlo. Olymp měl lepší servis. Pro nás jsou důležitější jiní soupeři. Musíme zlepšit kolektivní výkony, děláme chyby v sériích. Olymp je výrazně lepší tým, což dnes potvrdil, hodnotil utkání trenér Ostravy Zdeněk Pommer.

PVK Olymp Praha - TJ Ostrava 3:0 (11,19,18)
Rozhodčí: Kvarda, Činátl. Počet diváků: 150.
Mudrová, Halbichová, Kvapilová, Sládková, Trnková, Hodanová - Dostálová. Střídaly: Vinklerová, Kopecká.
Šípová I., Zedníková, Langová, Čuboňová, Langová, Zemanová - Elblová, Šípová V. Střídaly: Polášková, Mayerhoferová, Sedláčková, Pinková.

---

Nízkému věkovému průměru obou protivníků v duelu 3. kola UNIQA Extraligy žen 2012/13 odpovídal i průběh celého střetnutí. Mnohem větší herní stabilitu a kvalitu přitom prokázaly favorizované volejbalistky VK AGEL Prostějov, proto navzdory počátečním obtížím brněnské Královo Pole jednoznačně porazily.

V nezvyklém složení s Velikiy na univerzálu měly Hanačky během úvodní sady značné problémy. Nedaři width=lo se jim na přihrávce, nezvykle těžko se prosazovaly v útoku a málo ubránily. Soupeřkám se naopak dařilo, což vedlo k nečekanému vedení KP po dost dlouhou dobu (6:8, 8:11, 13:15). Až obrat na 16:15 nasměroval domácí tým k vítězství v koncovce, na které se však hodně nadřely - 25:21.

Druhý set se již odvíjel v režii domácích volejbalistek. Klíčem k drtivému skóre přitom byla čtrnáctibodová šňůra (!!) při podání Žarkove, Agelkám navíc oproti předchozímu dějství vycházelo úplně vše a za stavu 15:1 tak bylo předčasně rozhodnuto. Hostující družstvo pak zkusilo alespoň odvrátit jednociferný výsledek, ale těsně se mu to nepovedlo - 25:9.

Třetí pokračování derby dvou moravských klubů probíhalo vyrovnaně do té doby, kdy brněnská děvčata ještě zvládala korigovat své bodové manko (8:6, 13:9). Chybující prostějovské ženy jim k tomu pomáhaly, jakmile se jim začalo dařit, hostující tým byl bez šance. Pod tlakem špičkového podání se hra Králova Pole rozpadla, takže vítězství Prostějova ve třetím setu bylo jednoznačné - 25:14.

VK Agel Prostějov - VK Královo Pole Brno 3:0 (21,9,14)
Rozhodčí: Labašta a Dziacký. Počet diváků: 500.
Kossányiová, Žarkova, Velikiy, Gomes, de Assis, Vincourová, libero Chlumská. Střídaly: Miletič, Hrončeková.
Součková, Marešová, Vyklická, Staňková, Michalíková, Suchoňová, libero Zoulová. Střídaly: Onderková, Menšíková, Širůčková, Toufarová, Nálezková.

---

V dalším utkání třetího kola UNIQA Extraligy žen porazily vysokoškolačky Olomouce pražskou Slavii 3:0 na sety.

úvodním setu si Hanačky vypracovaly poměrně snadno náskok 23:13, a zdálo se že je rozhodnuto. Domácí tým však citelně polevil a rázem to bylo 23:18 a 24:20. Závěrečný krok sice vysokoškolačky zvládly, ale ztratily pohodu a naopak Slavia se vrátila do hry.
Ve druhé sadě vedly Pražanky 13:7 a teprve při podání střídající Košické otočila Univerzita Palackého na 18:15 ve svůj prospěch.
Tento moment rozhodl o dalším průběhu zápasu, hostující hráčky uhrály pouhých čtrnáct míčů a domácí mohly slavit třísetové vítězství.

Začali jsme dobře, jenže za stavu 23:13 v prvním setu jsme to považovali za hotové, přenechali jsme soupeři iniciativu a prakticky jsme přestali hrát. Protivník se rozehrál, my jsme naopak znervózněli a navíc postupně přestala přihrávat a pak i útočit a blokovat Alena Honková, takže byla v tu chvíli úplně nepoužitelná. Naštěstí nám vyšlo střídání, náhradnice Košická oživila hru a od půlky druhého setu, kdy jsme se dostali nad soupeře a uklidnili se, už byl zápas prakticky rozhodnutý, řekl po utkání trenér SK UP Olomouc Jiří Teplý.

Na Olomouc jsme hráli příliš ustrašeně, což byl hlavní důvod naší porážky. Proti takovému soupeři musíme víc riskovat na servisu i v útoku. Umožnili jsme Olomouci dostat se do klidu, neprosadili jsme se proti jejich vysokému dvojbloku a naopak sami jsme špatně bránili, hodnotil výkon svého týmu trenér pražské Slavie Jiří Vojík.

SK UP Olomouc - Volleyball club Slavia Praha 3:0 (20, 18, 14)
Rozhodčí: Kostka, Trumpeš. Počet diváků: 200.
Tinklová, Kojdová, Rutarová, Vanžurová, Honková, Nachmilnerová. Libero: Maléřová Střídala: Košická.
Smolková, Hanzlová, Vašutová, Vinecká, Cebáková, Caithamlová. Libero Pillerová. Střídaly: Prokopová, Ančincová, Brožková.