Počítadlo návštěvnosti

VOLEJBALOVÍ KRAJÁNCI...

Rak skvěle rozjel svoji 10. sezonu v Itálii

michal-rak

Ve 2. kole italské Série A1 se dařilo Michalu Rakovi v dresu Verony, která sice prohrála, ale výkon českého blokaře přispěl k zisku bodu za tie-break.

V katarském Doha právě probíhá Mistrovství světa klubů, proto je zápas Trenta, kde hraje český univerzál Jan Štokr, odložen a odehraje se později.

Výsledky 2. kola Série A1:

Verona - Latina 2:3(21:25. 25:22, 26:28, 26:24, 11:15)
První zápas v domácí hale chtěla Verona jistě oslavit výhrou, ale nestalo se tak a Verona může být ráda alespoň za bod získaný v tiebreaku. A to i přes to, že v koncovkách čtyřech setů vždy vedla minimálně o 3 body. Tie-break už byl v režii hostí a to přesto, že domácí dokázali srovnat ze stavu 5:9 na 9:9. Několik skvělých servisů univerzála Jarosze rozhodlo o výhře Latiny. Nás však těší, že Michal Rak rozjel svoji 10 sezónu v Itálii skvěle a v tomto zápase byl velkou oporou týmu Verony, když zaznamenal 6 bloků, 3 esa a 9 bodů z útoku.

Macerata-Castellana 3:0(25:23,25:20,25:22)MVP Dragan Travica
I v druhém kole byl los k obhájci titulu vlídný a soupeř z Castellany ho neprověřil. Domácí si v klidu dokráčeli k vítězství a to i přes to, že ve 3 setu tahali za kratší konec. Zkušenost týmu ale slavila úspěch a 3 body. Macerata se bude muset na pár týdnů obejít bez zraněného Jirky Kováře, který si v přátelském utkání proti Perugii zranil křížový vaz v levém koleni a bude muset na operaci.

Cuneo - Ravenna 3:0(25:13,25:19,25:13)
Domácí si tento zápas dali spíše jako přátelské utkání a po 66 minutách mohli jít slavit vítězství. Nejvíce bodujím hráčem byl univerzál Skolov, který udělal 18 bodů, když z toho dokázal 5 získat blokem, stejně jako jeho spoluhráč blokař Emo Kohút.

Piacenza -San Giustino 3:1(25:22, 25:18, 23:25, 25:17)
Ani v tomto utkání Piacenza nezaváhala a do sezóny vstoupila mnohem lépe, než loni. I přesto, že nastoupila bez své největší hvězdy Feie, dokázala hladce zvítězit. V základu opět nastoupil veterán italského nároďáku Papi (11b.) a miláček publika Zlatanov (16b.). Na straně hostí byl nejužitečnějším hráčem Van den Bries s 20 body.

Vibo Valentia - Modena 3:0(25:16,25:19,25:21)MVP Coscione
Vibo chtělo před domácím publikem dokázat, že výhra nad Trentem nebyla náhoda a povedlo se mu to ve velkém stylu. Modenu, která v italské klubové historii patří k těm nejúspěšnějším, smetlo za hodinu a 17 minut. Strůjci vítězství byla opět osa Coscione - Klapwijk (18b.). V dresu hostí nastoupil Jakub Veselý s pouhým jedním bodem z bloku a jedním z útoku.