Partneři KVS

Navštívilo nás

Počítadlo návštěvnosti

Beachvolejbal slaví na XXX.LOH

Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou se s Londýnem loučí vynikajícím pátým místem!

Český zázrak se nekonal, přesto zaslouží Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou slova chvály a uznání. České beachvolejbalistky sice prohrály čtvrtfinálový boj s Američankami Ross-Kessy 0:2 (-21,-18), kůži však neprodaly lacino a z Londýna si odváží vynikající páté místo.

Američanky šly hned v úvodu setu do vedení, Češky pouze dotahovaly. Několika vynikajícími zákroky a následnými úspěšnými útoky Kristýny Kolocové šly české reprezentantky za 17:16 do jednobodového vedení. První set dospěl do dramatické koncovky, v ní měly Kristýna s Markétou dva setboly, ty však nevyužily a po dvou nevynucených chybách v útoku první set v samotné koncovce ztratily (23:25). Ve druhém setu již Američanky dominovaly, přestože se nevyvarovaly chyb v útoku, vysoký náskok jim stačil k celkovému vítězství (21:18) i k postupu do semifinále.

width=

Americký pár dominoval v rychlosti podání (Ross 80 km/h, Kolocová 69 km/h), v útočné fázi (29 bodů Američanek oproti 21 českým bodům) a udělaly méně nevynucených chyb (10 chyb ku 14 českým chybám). Češky byly úspěšnější v obraně v poli, když odvrátily devatenáct útoků, zatímco Američanky osmnáct.