Partneři KVS

Navštívilo nás

Počítadlo návštěvnosti

První zmrzliňák zahřál ...

Veškerá lidská aktivita  je o motivaci, o naplnění lidských potřeb, o pocitech? O té pověstné trenérské metodě  cukru a biče ? Prostě o hladu  po  příjemných  prožitcích, o potřebě  být jiný, svůj, o potřebě úspěchu,? Proto je třeba dětem stále nabízet činnost, která míří na  jejich smysly, obrazotvornost. Každý hráč by měl nabýt jistoty, anebo alespoň iluze, že hra,soutěž  která přijde, je jakoby šitá přímo jemu na tělo a na duši. Že právě on v ní zažije pocit úspěchu, že právě on zde nalezne  nového věrného kamaráda, že právě on si odnese medaili či polárkový dort?

Zmrzliňák je novou tradicí v sokolovském barevném minivolejbalu.

Pořadatelem prvního ročníku Zmrzlinového poháru v sobotu 26.května 2012 byly  svorně VSK Baník Sokolov a VSK ISŠTE Sokolov. Opět jedničkové zajištění soutěže: osm trenérů, otevřený bufet, předání medailí, triček a polárkových dortů ?Soutěžilo se v hale Jiskra Baníku Sokolov. Dopolední polárková soutěž byla rozdělená na emotivní minivolejbalový turnaj trojic, kde součet tříd účastníků nesměl  být vyšší než patnáct a kde se hrál klasický volejbal- modrý  bez změkčení a omezení.  A na následnou virtuozitu ve volejbalovém řemesle, v tenisovém podání na terč.

Soutěže v minivolejbalu  se zúčastnilo devět družstev (27 dětí). V cíli se radovalo družstvo Šmoulů ve složení Chocholová Bára, Horvátová Veronika a Kudrlová Káťa. Družstvo prošlo soutěží bez ztráty květinky. Velice zajímavé  družstvo předvedly sokolovské broskvičky, kde hrála i druhanda Daniela Schmidová. Ale nejmladší účastník byl Dvořák Honzík, který hrál v družstvu Avengers. Honzík  ještě chodí do mateřské školky. I pro Honzíka  platilo pravidlo, že se hraje pouze  klasický  volejbal (míč se nesmí chytat). Takže Honzík používal spodní podání a hrál prsty či bagrem. Svojí šikovností potěšil také druháček Toník Kábrt, který patří mezi největší talenty sokolovského chlapeckého volejbalu a který bojoval v barvách  Smajlíků?

Snad každý volejbalista potvrdí letitou pravdu, že volejbalový zápas vyhraje to družstvo, které  má kvalitnější  podání a příjem. A my jsme se v sobotním dopoledni zaměřili na  tenisové   podání. Soutěž měla nálepku Souboj v podání. Ve vyřazovacím  pavouku  soutěže se střetávaly dvojice dle nasazení, které poměřovaly svoji schopnost trefit se na vzdálenost 9 metrů do plastového kloboučku (průměr deset centimetrů), který ležel na druhé straně sítě na žíněnce. Trefa žíněnky byla hodnocena  bodem a zásah  kloboučku  dvěma  body. Zvítězil ten, kdo jako první dosáhl devíti bodů. Byl možný i konečný výsledek 9-8.

Vítězka prvního Souboje v podání překvapivě Vokáčová Týna

Soutěž už od startu se vyvíjela velice překvapivě. Na prvních třech místech skončily čtvrťandy  (Tygřice) a nechaly za sebou velice úspěšné šesťandy, které předcházející víkend vyhrály jak krajský přebor minivolejbalu trojic tak čtveřic. Ve finále soutěže zvítězila Týna Vokáčová nad Soňou Osvaldovou 9-4. V souboji o celkově třetí místo porazila Vokáčová Veronika Báru  Chocholovou  také 9-4. Tygřice VSK Baníku Sokolov jsou velice talentovanou tréninkovou skupinou a určitě získají pro Sokolov nejednu republikovou medaili?.

Co nás čeká a co nás nemine?

Tento víkend vyráží ze Sokolova padesát dětí v doprovodu deseti trenérů na VC města Habartova. Nádherný dvoudenní turnaj v blízkém městě. Je to v podstatě poslední příprava na oblastní kolo v barevném minivolejbale, které proběhne příští víkend (9.- 10.06.2012)  v Jablonci nad Nisou.

Výsledkové zrcadlo 1.Zmrzliňáku (minivolejbal trojic)