Počítadlo návštěvnosti

První přebor

První přebor "barevky" v BMV

Krásné tělocvičny ?barevky? duněly celé dopoledne volejbalovými míči

Velice vstřícné vedení ZŠ Běžecká, Mgr. Hrubá a Mgr.Jelašičová, posvětilo  další významný počin v rozvoji barevného minivolejbalu v Sokolově. Na úterý 27.března 2012  vyhlásilo pro děti sportovní den, během kterého se uskutečnil Přebor školy v barevném minivolejbale.

Nejprve v 8 hodin nastoupila pod vedením učitelek  1.- 3.třída. Seznámení s barevným minivolejbalem se zúčastnilo 66 dětí. Děti byly rozdělené do 6 základním skupin po 5- 6 družstev. A právě v úterním dopoledni děti natrénovaly nástup, pozdrav, losování, ale také se seznámily s postavením na hřišti a s pravidly  žlutého minivolejbalu dvojic.  A pod vedením učitelek proběhly první emotivní minivolejbalové zápasy . Na závěr seznamovacího dvojhodinového bloku byli nejšikovnější děti odměněny  cenami a pamětními samolepkami.

Druhá část úterního dopoledne již  byla o něčem jiném. V deset hodin nastoupila 4. a 5. třída a ti  již měli turnaj oranžového minivolejbalu (odbití prsty po vlastním náhozu)  se vším všudy. Do turnaje bylo zařazeno 20 dvojic, které byly rozděleny do 5 základních skupin po čtyřech. Z každé skupiny postupoval do finále (1.- 5.místo) vítěz a ostatní postoupili do skupiny dle svého umístění v základní skupině.   Zápasy byly dramatické, velice zajímavé a výkonnost dětí rostla každým odehraným míčem. Dětem se turnaj velice líbil a už nyní se těší na další kolo.

Na závěr turnaje dostali nejlepší medaile a všichni účastníci opět pamětní samolepy.