• Nadace ČEZ
  • KVS.CZ
  • Nadace ČEZ
  • KVS.CZ

Vyhledávání

Minimálně 3 znaky

KVS

Karlovarský volejbalový svaz
Gorkého 280, 356 01 Sokolov
Tel.: 352 604 629
mail: as.meruna@gmail.com
Osobnosti

Partneři KVS

Navštívilo nás

Počítadlo návštěvnosti

Proběhly oslavy 60-ti let sokolovského volejbalu

Volejbal v Sokolově oslavil v tomto roce šedesát let od svého založení.

 

Založení klubu

Historie sokolovského volejbalu se začala psát před šedesáti lety, kdy se parta nadšenců z TJ HDB Dolní Rychnov rozhodla vybudovat u řeky Ohře volejbalový kurt a zapojit se do pravidelných soutěží v odbíjené. Postupně přibírali další a další zájemce, mezi nimiž byli nejen výborní hráči, ale také mimořádně schopní organizátoři, kteří sami dokázali přiložit obětavě i své ruce k dílu a jejichž snaha a zápal vyvrcholily v roce 1954 uspořádáním posledního mistrovství republiky ve volejbale mužů na antuce.

 

Z krize do ligy

Už o dva roky později, po odchodu některých hráčů ze Sokolova, dolehla na sokolovský mužský volejbal těžká krize, a tým dokonce ani svou mistrovskou soutěž řádně nedokončil a byl z krajského přeboru vyloučen. Nečekanou záchranou byl příchod několika borců z blízkého i vzdálenějšího okolí a to přineslo nejen potřebné oživení, ale i kvalitu, která korunovala postupem do druhé ligy mužů.

 

Sešli se pamětníci

V sobotu 10. června 2006 se v areálu VSK Baník Sokolov tito mušketýři ze základního kádru (Josef Ambrož, František Rataj, Jan Plesník, Standa Sekyra, Jirkové Troller a Krotil) po letech znovu sešli. Pouze kapitán Franta Divíšek už ohromuje svou jedinečnou jednonožkou jiné spoluhráče na volejbalovém nebi.

Přišli a přijeli však i další pamětníci, kteří spoluvytvářeli dlouholetou tradici a podíleli se na úspěších, které proslavily sokolovský volejbal, a budovali výspu tohoto sportu v nejzápadnější části naší vlasti. Vzpomínalo se nostalgicky i vesele na časy, které se, bohužel, už nevrátí, ale pro něž určitě stálo za to žít.

 

Opět za pět let

Sobotních oslav se zúčastnilo před devadesát pamětníků. Pro ty byl připraven doplňkový program: fotbálek, petangue a exhibiční utkání, ve kterém porazily současné kadetky neúplný tým juniorek 2:1. Závěr se konal v nabité vinárně U Kloců. Nechybělo mnoho do půlnoci, kdy se poslední maratonci loučili se slovy Tak za pět let znovu na viděnou.


Karlovarský volejbalový svaz 2022 | Kontakty