Partneři KVS

Navštívilo nás

Počítadlo návštěvnosti

MISTROVSKÝ TITUL SI Z CHODOVA ODVÁŽEJÍ SOŇA NOVÁKOVÁ S MARTINOU ŠMÍDOVOU

Nedělní finále Mistrovství ČR žen na pískových kurtech Beach Volleyball Clubu Chodov zvládly nejlépe plážové volejbalistky Soňa Nováková s Martinou Šmídovou, pár ve kterém se snoubí zkušenost Novákové a jejího devátého titulu s mládím teprve 19-leté Šmídové. Tento pár si z Chodova u Karlových Varů odváží mistrovský titul, prize money ve výši 150.000 Kč a věcnou cenu v podobě růžového chodovského porcelánu. Ve velmi vyrovnaném zápase porazily dvojici sester Tychnových 19:21, 21:18 a 15:11. Třetí místo získaly nasazené jedničky Tereza Petrová s Evou Ryšavou (Celbovou).

Mistrovství ČR žen vyvrcholilo v neděli 29. července velice dramatickým zápasem mezi dvojicemi Soňa Nováková ? Martina Šmídová a Kateřina a Markéta Tychnovy. Prvně jmenovaný pár postoupil do finále přes favorizované Petrovou a Celbovou. Druhý jmenovaný pár hrál svoje historicky první mistrovské finále. Titul mistryň České republiky si z chodovských kurtů odvážejí Soňa Nováková ? Martina Šmídová, které porazily druhé v pořadí 2:1 na sety.

Konečné pořadí:

1.místo             Soňa Nováková ? Martina Šmídová

2.místo             Kateřina a Markéta Tychnovy

3.místo             Tereza Petrová ? Eva Ryšavá

Dopoledne Tereza Petrová s Evou Ryšavou odpočívaly, rozcvičovaly se a svoje ambice komentovaly slovy: ?Uvidíme, jak jsme se vyspaly. Některé dvojice budou mít proti nám náskok v odehraných zápasech. Navíc doma (pozn. v ČR) moc nehrajeme, takže na nás vytáhne každý nejtěžší kalibr, aby se ukázal před diváky nebo trenérem.? Turnajové jedničky obsadily v konečném pořadí třetí místo.V příštím týdnu budou hrát na turnaji Světové série v německém Klagenfurtu. Dodejme jen, že Tereza Petrová hrála v Chodově v minulosti třikrát v juniorské a ženské kategorii. Její nová partnerka Eva Ryšavá (Celbová) byla ve sportovním areálu Za Spartakem poprvé. Stejně tak i nestor českého volejbalu a současný předseda Asociace beach volejbalu pan Josef Beneš starší, který na adresu sportoviště v Chodově řekl: ?Slyšel jsem na areál reference, ale skutečnost předčila očekávání.?

Mezi účastníky Mistrovství ČR žen v Chodově byli hned tři účastníci olympijských her. V roli trenéra tu nad párem Sluková ? Kolocová bděl Michal Palinek, účastník OH v Atlantě, Sydney a Aténách. Na kurtech předvedly své umění bývalé partnerky, účastnice osmifinále na Olympiádě v Aténách Soňa Nováková s Evou Ryšavou (Celbovou), které spolu získaly mistrovský titul v roce 2004.