• Nadace ČEZ
  • KVS.CZ
  • Nadace ČEZ
  • KVS.CZ

Vyhledávání

Minimálně 3 znaky

KVS

Karlovarský volejbalový svaz
Gorkého 280, 356 01 Sokolov
Tel.: 352 604 629
mail: as.meruna@gmail.com
Osobnosti

Partneři KVS

Navštívilo nás

Počítadlo návštěvnosti

Opustil nás MUDr. Jiří Krotil

 

 

Smutná zpráva přišla z Karlovarského kraje. Ve věku 99 let zemřel 1. září 2022 pan MUDr. Jiří Krotil, Čestný člen ČVS, nejstarší osobnost Síně slávy českého volejbalu z Galerie funkcionářů, který více jak polovinu svého života věnoval rozvoji volejbalu v karlovarském regionu v roli obětavého a váženého trenéra a funkcionáře všech stupňů svazové hierarchie.
O termínu posledního rozloučení budeme dodatečně informovat.

 

Čest jeho památce!

lo

Jiří Krotil

Jiří Krotil

(22. 3. 1923, 1. 9. 2022)

Narodil se v Praze, od mládí sportoval a věnoval se atletice, fotbalu, stolnímu tenisu a na střední škole mu učaroval volejbal. V polovině 40. let začal hrát závodně městský přebor za druhý tým slavného SSK Život (mistrů ČSR 1947).

Po únoru 1948 byl za ?ohrožení lidově demokratického zřízení? zatčen a do roku 1953 internován v jáchymovských uranových dolech. Po propuštění přesídlil natrvalo do Karlovarského kraje, v roce 1954 se vrátil k volejbalu jako hráč Slavoje Karlovy Vary a od roku 1956 jako hrající trenér Baníku Sokolov v oblastním přeboru (2. lize).

Současně začal ve Varech i v Sokolově trénovat ženy a později věnoval svůj volný čas výchově dívek počínaje žákyněmi a konče juniorkami v nejvyšších mládežnických soutěžích. Je držitelem kvalifikace trenéra 1. třídy, kterou získal dvouletým dálkovým studiem na UK Bratislava.

Současně s trénováním přibral další aktivity, dlouhou dobu působil jako rozhodčí okresních a krajských soutěží a pracoval jako funkcionář. Byl dlouholetým předsedou VSK Baník Sokolov, pracoval v komisích OVS Sokolov a KVS Karlovy Vary a byl dlouholetým předsedou Revizní komise ČSVS a ČVS.

Vizitku Jiřího Krotila, která byla uveřejněna při jeho výročí 95 let narození nabízíme ZDE.

Přikládáme ještě několik fotografií

Prvý snímek byl pořízen na 2. plesu ČVS v roce 2001 v pražském hotelu Pyramida, nalevo sedí MUDr. Krotil se svou partnerkou, uprostřed předseda svazu Ing. Pavel Kučera a napravo Anton Šveda s manželkou.

Druhý snímek je z roku 2004 a na něm trenér Jiří Krotil s kadetkami VSK Baník Sokolov na 1. turnaji Českého poháru v Přerově.

Třetí snímek je z roku 2018. V klubovně Baníku Sokolov se uskutečnilo setkání s touto výjimečnou osobností, na kterém převzal gratulace a ocenění od zástupců oddílu, jednoty, KVS a ČVS.

 

Autor: Václav Věrtelář

Karlovarský volejbalový svaz 2023 | Kontakty